V roce 2017 se dobrovolnictví dařilo

| 14. 6. 2018 | Rozhovory

Nové webové stránky, kulturní akce nebo Křesadlo. Rok 2017 byl pro dobrovolnické centrum významný. Byli jsme slyšet a vidět.

Webové stránky v nové podobě

V polovině roku se nám podařilo spustit nové a přehledné webové stránky. Přidali jsme stránky, kde člověk najde: nejčastější otázky o dobrovolnictví, náš tým, jaké jsou výhody dobrovolnictví a blog, který píší sami dobrovolníci. Jak to vnímáte vy? J

Akce střídá akci

Za celý rok se dobrovolníci účastnili cca 16 akcí, mezi které patří: Joy run, Hradecký slunovrat, Májales, Opavská Míle, Křesadlo, Free Hugs, hraní si s dětmi v Azylovém domě nebo pomoc v domovech seniorů. Za tyto akce jsem velmi rád, protože si to dobrovolníci, tak i my pořádně užíváme.

Nemám malé děti, abych s nimi šla na Sluníčkové odpoledne. Nemám odvahu jít sama na koncert. Nemám ambice poměřovat své síly v běhu a nemám už ani věk na letní party na koupališti. A přesto mohu říci: „Byla jsem u toho! Protože mám odvahu, ambice i věk a rozhodla jsem se pomoci.“

Dobrovolnice Ivana

Psalo se o nás a mluvilo

Za celý rok se nám podařilo napsat několik článků do Hlásky a místních zpravodajů i ve Vítkově. Psali o nás v Opavském a hlučínském deníku. Mohli jste se dočíst o nevidomé rodině, kde pomáhá naše dobrovolnice, co se aktuálně děje, o akci Free Hugs nebo spuštění nového projektu – Křesadlo.

Ocenili jsme 6 nejlepších dobrovolníků

Lidé, kteří pomáhají druhým zadarmo a ve svém volném čase si zaslouží uznání a pochvalu. Proto jsme se rozhodli ocenit ty nejlepší dobrovolníky, které vybrala porota. Byli to lidé, kteří se dobrovolnictví věnují několik let. Pomáhají postiženým, lidem s rakovinou, seniorům nebo motivují mládež pro dobrovolnictví. Celou akci oceňování dobrovolníků hezky vystihl pan Doc. Jiří Siostrzonek, který vyučuje na Slezské univerzitě.

Kdybych Vás potkal, tak si řeknu, že jdete do hospody s kamarády nebo na fotbal. Nenapadlo by mě, že se věnujete dobrovolnické činnosti. Říkám si, jak moc máme předsudků k lidem, které v životě potkáváme. Proto je důležité dělat tyto akce.

Budu upřímně rád, když tento rok bude pro dobrovolníky a dobrovolnické centrum plné úspěchu, radostí a nových věcí.