Turistická sezóna zahájena

| 4. 5. 2018 | Aktuálně se děje

zdroj fotografie: Opavský a hlučínský deník

Viděli jsme Tomáše Garrigue Masaryka, vojáky první republiky nebo jak se tančilo v tomto období. Jak je to možné? Přeci na Otevírání turistické sezóny, která byla 28. 4. 2018 v Opavě.

Dobrovolnictví není pouze o rutinní návštěvě organizace, ale také o zábavě, kamarádech, nových zážitcích na jednorázových akcích. Jedna z těchto akcí byla již výše zmíněná – Otevření turistické sezóny. Společně s dobrovolníky jsme byli povoláni do zbraně, abychom pomohli s organizací akce.

Slunce bylo na obzoru a ukazovalo, že dnešní den bude vážně stát za to. Mělo pravdu. Na starost jsme měli přípravu místa. Vyvěšovali jsme cedule, stavěli stany, bannery a vše, co bylo aktuálně potřeba. Foukal sice místy docela silný vítr, který nám naše snažení zdárně kazil, ale nakonec jsme vše zvládli.

Před 10 hodinou, časem zahájení, se už pomalu začali trousit lidé plní zvědavosti, na co se mohou tento ročník těšit. Připraveny byly módní přehlídky, jak se tančilo za první republiky, komedianti, muzika, ukázka dobových automobilů, a dokonce přišel i Tomáš Garrigue Masaryk.

Po celou dobu jsme jako dobrovolníci měli na starost hlídat parkoviště, které bylo pro účinkující. Člověk by si řekl, že to byla nuda být tam několik hodin. Opak je pravdou. Páskou, která oddělovala parkoviště, jsme si udělali doplňkový mini program – podlézání pásky (limbo). Většina na náš program reagovala se smíchem a někteří se i účastnili. Naší odměnou bylo jídlo i pití, které jsme jako dobrovolníci dostali zdarma, být se skvělými lidmi a že jsme pomohli s organizací akce.

Upřímně se mi osobně líbí doba první republiky. Lidé byli k sobě uctivý, pánové smekali své klobouky nebo buřinky, když potkali dámu nebo někoho známého. Proto jsem vděčný, že jsem mohl pomoci na této akci.