Přes Oderské vrchy zpět do dětských let

| 6. 1. 2018 | Aktuálně se děje

Takhle se jmenoval projekt, který byl určený pro lidi z domova pro seniory ve Vítkově. Akce neboli zábavné odpoledne, jak jej nazvala hlavní organizátorka Nikol Moravcová, se konala 25.11.2017. Po celém areálu domova bylo rozmístěno 7 stanovišť s názvy obcí, které se nacházejí v okolí Vítkova. Účastníci takhle mohli navštívit Františkův dvůr v Klokočově, Heřmánky, Kamenec, poutní místo Maria Skalka, Spálov, Odry a končilo se ve Vítkově. Na každém stanovišti je čekal jiný dobrodružný úkol. Procvičovali svoji paměť, prověřovali svou fyzickou zdatnost nebo poznávali květiny a keře okolo nás.

Zeptal jsem se Nikol Moravcové, hlavní organizátorky této akce, jak ji napadl tento nápad a odpovědí mi bylo. „Nápad vznikl úplně náhodou. Jednou, když jsem jela z Vítkova, špatně jsem odbočila a projela několika vesnicemi. Ve výsledku to vše do sebe zapadalo. Vesnice okolo Vítkova spojené hrami, fotografiemi a historií.

Nikol, když bys měla zavzpomínat na sobotní akci, co Tě napadne jako první? „Jelikož jsem celé odpoledne strávila u stanoviště Heřmánky, tak asi text písně „Ty jsi má levandulová“. Hlavě mě napadne, že jsme vytvořili akci s naprosto úžasnou atmosférou a hlavně, že mám kolem sebe samé úžasné lidi, bez kterých bych to nezvládla. Za to bych jim chtěla moc poděkovat.“

Akce se účastnili i dobrovolníci z Dobrovolnického centra, tak také lidi, kteří chtěli pomoci. Mimo jiné i pan starosta Heřmánek Bc. Roman Münster.