Jak jsme pobavili studenty ve škole

| 4. 1. 2018 | Aktuálně se děje

Představte si, že jdete do školy. Jste zahloubáni do svých myšlenek, možná máte náladu pod psa a nejraději byste zůstali doma. Co kdybych vám řekl, že ve škole na vás čekají spolužačky, aby vás a ostatní objali? Sci-fi? Ne. To byl jeden ze dnů, který se odehrál na Slezském gymnázium v Opavě. Pojďte se ponořit a prožít tento den jako organizátorka akce Adél Vyhňáková.

Poslední předvánoční školní den 22. prosince se na Slezském gymnáziu v Opavě konala poprvé akce Free Hugs neboli Objetí zdarma, která je známá spíše v zahraničí. S nápadem uspořádat tuto akci i u nás přišel můj třídní, pan učitel Mikulík, který viděl propagační video, které jsme natáčeli v Elimu.

Hlavní myšlenka byla vykouzlit ostatním úsměv na tváři a zlepšit hned po ránu den v tomto uspěchaném čase.

Reakce byly různé. Od překvapených výrazů po pobavené. Našli se jedinci, kteří tuto akci odsuzují, ale naštěstí převážná většina ji vítala doslova s otevřenou náručí.

Ze svojí osobní zkušenosti můžu říct, že to chce odvahu. Postavit se před procházející dav s cedulí v ruce, nechat je po sobě přejíždět pohledem a ještě se snažit mile usmívat. Ale slova jako „To je super, potřeboval bych to každý den.“ nebo „Hned mám lepší náladu.“ jsou nejkrásnější odměnou.

Adél Vyhňáková