Opravdu trochu dáš a hodně dostaneš!

| 12. 4. 2018 | Rozhovory

Motto dobrovolnictví je “trochu dáš, hodně dostaneš”. O pocitu seberealizace, vděku, uznání a podobných věcech už zde na blogu byla řeč. Dnes bych Vám chtěla přiblížit další věci, které při dobrovolnické činnosti získáte.

 

  1. Zlepšíte si vyjadřovací schopnosti. Hlavně při jednorázových akcích, kdy jste v podstatě nuceni komunikovat s kolegy, návštěvníky, organizátory. Odbouráte si strach z mluvení s cizími lidmi, což je v dnešní době velkým přínosem, vezmeme-li v potaz, že schopnost komunikovat v reálném světě s rozmachem sociálních sítí ustupuje.
  2. Naučí vás samostatnosti. Není nic lepšího, než když dorazíte ráno na akci, koordinátor nikde, organizátor někde pobíhá a vy jste odkázáni na rychlé přizpůsobení se zbytku týmu, který má už samozřejmě velký kus práce za sebou. To také znamená, že taková činnost podporuje rychlé rozhodování! Wow, to máme už třetí přínos! 🙂
  3. no…asi teda 4) Trpělivosti. Toto je zrovna můj případ. Docházela jsem za postarší klientkou, které už paměť moc dobře nesloužila, a tak mi vykládala stejné historky pořád dokola. A já jsem pokaždé předstírala, že vůbec nevím, jak to dopadne. Naučila jsem se být trpělivá a naslouchat, což mi do té doby moc nešlo. 

 

Dobrovolnictví z vás každopádně udělá lepšího člověka. Já osobně beru dobrovolnictví jako takový netradiční osobní rozvoj. Tato práce mi hodně, opravdu hodně dala. A stačilo tomu skutečně dát jen trochu svého času a energie.