Mucholapka – Lapání much

| 21. 1. 2018 | Štěpánův deník

Potýkám se s Prázdnotou. Bojujeme vyrovnaně, ale myslím, že vyhrává, mrcha. Snažím se z ní dostat, o čem psát dobrovolnický web, aby byl vážně dobrovolnický, ale nejde mi ji skolit. Asi ji tam nechám a napíšu článek o ní, který snad nebude tak zábavný jako ona, protože s ní je vážně nuda.

Potkali jsme se asi loni v lednu, takže už se nějaký ten pátek známe. V první chvíli mě učarovala, protože byla něčím přitažlivá a nová a taková záhadná, že jsem si byl jistý, že něco skrývá, ale nevěděl jsem co. Až o moc dlouho později jsem zjistil, že to byl dojem mylný a že Prázdnota je prostě prázdná, což mi mělo být jasné hned, ale znáte to – když jste zamilovaní, jako byste měli zavázané oči, uší, pusu i nos.

Nikdy jsem o tom do hloubky neuvažoval, ale možná i kvůli ní jsem se stal dobrovolníkem a to byla chyba. Tedy pro mě rozhodně ne, ale ona mi to později při našich stále častějších hádkách vždycky vyčítala s tím, že už na ni vůbec nemám čas a přitom mě předtím stále do něčeho nutila, že prý nic nedělám. To jsem vůbec nepochopil! Myslím, že někdy tenhle rok v lednu, při našem prvním výročí, už byla úplně paranoidní a vystresovaná. Bylo to ho na ní moc, protože jsem se začal zapojovat do života i jinak a už jsem nebyl pořád s ní a jí to očividně rozčilovalo, přestože nikdy neřekla ani slovo.

Ve chvíli, kdy byl náš vztah totálně na bodu mrazu, jsem si toho poprvé byl ochoten všimnout a šel jsem za ní, abychom si všechno vyříkali, jenže ona už doma nebyla. Nepřišla ani druhý den do školy, prostě jsem netušil, kde je, ale bylo jisté, že zmizela. Pár dní mi to bylo líto, jako by asi každému bylo líto ztraceného vztahu, ale nějak jsem se s tím vyrovnal. Mohlo to být horší.

No a teď jsem se rozhodl, že zase napíšu nějaký blog a prostě sedím za počítačem, snažím se něco napsat a najednou – sedí vedle mě Prázdnota! Jeden by řekl, že po tak dlouhé době bude milá a dokonce jsem ji i trochu rád viděl, i když jsem si nakonec uvědomil, že celý vztah s ní byl jedno velké utrpení, ale byl jsem připraven prohodit pár zdvořilostních frází, když mě zcela bezdůvodně začala hejtit a rýpat do mě všemi možnými způsoby a napsání něčeho pořádného bylo ztraceno.

Tak takhle nějak vypadala moje první milostná zkušenost. Jak jste na tom Vy?
Gery