Moje první Opavská míle

| 14. 9. 2017 | Aktuálně se děje

6.9 se v Opavě konala Opavská míle, která jak mi bylo řečeno, už tam nějaký ten pátek je a světe div se, já jsem o tom v životě předtím neslyšela! Nebudeme zabředávat do toho, jak a proč je to možné, spíš o co všechno jsem předtím přišla.

Já jakožto ,organizátor‘ jsem na místě samozřejmě musela být dřív a pomoct s příležitostnými věcmi.  Moje kamarádka dorazila asi až o hodinu a kousek později. Takže do té doby jsem se probojovala přes instrukce, co mám dneska vlastně na práci. Samozřejmě svačina v Bredě byla nutností.

Chvíli jsem okouněla v cíli, ale potom jsme jeli na start, kde jsme naložili věci od soutěžících do pytlů a odvezli jsme je do cíle. U všech soutěžících bylo vidět nadšení, rudé líce a bojová nálada. Bylo zvláštní tomu přihlížet a zároveň toho být součástí. Když se soutěžící rozběhli, bylo to jako kdyby se po cestě rozlévala duha. Její odstíny zaplavovaly ulice, chodníky, zastávky a doputovaly až do cíle, kde všechny splynuly v jeden barevný tón.

Ještě jsem se chvíli koukala na to, jak jiné dobrovolnice, respektive Míša a Barča navlékaly soutěžícím na krk medaile, ale pak už jsem utíkala na autobus, který jsem samozřejmě stihla až na poslední chvíli.

Pro mě to byla úžasná akce! Určitě přijděte příští rok.

Koukněte na náš instagram a nezapomeňte dát ,sledování‘!

https://www.instagram.com/dobrovolnici_opava/