HIV sem, kebab tam

| 31. 5. 2018 | Slavné osobnosti

Prozkoumat Prahu z jiného pohledu, nahlédnout do pražského podsvětí nebo naleznout odvrácenou tvář života na ulici. Každý správný Čech prolezl Prahu skrz na skrz několikrát, ale měli jste někdy možnost nahlédnout malebné Praze pod pokličku? Zeptejte se Karima, ten ví všechno nejlépe.

HIV nemá nožičky

Karim je bývalý prostitut, bezdomovec, bral pervitin a skončil s infekcí HIV. Tak, a teď jsem vás odradila od čtení! Není to tak černé, jak to vypadá. Karim spolupracuje na projektu Pragulic, který umožňuje zájemcům z řad veřejnosti poznat a zažít svět lidí bez domova, a tím mění zažité stereotypy týkající se oblasti bezdomovectví.

80 tisíc korun měsíčně

Karim Vás nejprve seznámí druhy bezdomovectví a žebroty – bezdomovec na Hlavním nádraží není to samé, co žebrák na Karlově mostu. Jeden si může vydělat 300 korun za den, druhý i 8 tisíc korun, ale peníze odevzdává mafii. Hlavák patří mladým prostitutům, Václavák a Karlovo náměstí patří ženám. Karim měsíčně vydělával 80 tisíc, půlka šla pasákovi, zbytek šel na drogy a alkohol.

 

,,Na Václavák bys radši večer neměl chodit.“
-Karim 2017 –

 

Uplacený policajti jsou všude

Václavák je rozdělen na striktně organizované zóny. V zónách se nabízí prostituce, drogy, mafie, zbraně, uplacení taxikáři a uplacení policajti. Karim vám poradí, kde najít ty správné policajty, kteří vám pomohou vaše ukradené věci najít. Pokud byste šli za těmi nesprávnými, nejen že by se nepokusili vaše věci najít, ale ještě by vás z něčeho obvinili.

,,Skončit jako kebab není hezky osud!“

Ber jen rezonující kontejnery!

Důležitá rada nakonec! Pokud chcete spát v kontejneru, v žádném případě neusínejte v nerezonujícím kontejneru, protože pak neuslyšíte přijíždějící popeláře a skončíte jako kebab. Pod článkem přikládám odkaz na videa, takže určitě mrkněte a rozvíjejte své znalosti v této oblasti, protože toto téma zatím nelze označit za mrtvé, ba naopak.

 

 

Video:

Citace obrázku:

Youtube – Karim. In: Youtube [online]. [cit. 2018-05-30]. Dostupné z: https://www.youtube.com/watch?v=Jq7vQKVESsw