Dobrovolnické zážitky

| 6. 11. 2019 | Naše zkušenosti, Rozhovory

Ráda bych se s Vámi podělila o své dobrovolnické zážitky. Paní, se kterou jsem na obrázku, je paní Alenka a navštěvuji ji každý pátek v domově seniorů. Je to obdivuhodná žena, která je po mozkové mrtvici. Její řeč je strohá, my se však přesto domluvíme, ačkoli je to více časově náročné, nakonec se tomu ale obě zasmějeme. K paní Alence docházím již delší dobu, a tak vím, co má ráda a o čem se nesmíme zapomenout pobavit. Často se bavíme o rodinných zážitcích. Mezi její oblíbené příběhy patří vyprávění o mém papouškovi Bertíkovi, rády se spolu koukáme na jeho fotky a videa. Na jaře mezi naše oblíbené aktivity zase patří procházky, kdy paní Alenku vozím na vozíčku. Vše se orientuje i dle mého zdravotního stavu. Doma se totiž starám o tělesně postiženého syna Davídka, a to chce hodně sil.

Před Vánocemi jsem paní Alence donesla knihu Popelka a ona ji pomalu předčítala, na etapy. Jakmile jsme se dobraly konce, donesla jsem notebook a paní Alence pustila i konec hrané verze Popelky, kde bylo veselé zpívání a tančení. Jindy jsem zase přinesla hru Double. Hra zprvu neuchvátila, ale když jsem se svěřila, že si mé děti už nechtějí hrát a já to potřebuji k soustředění, nakonec si hru oblíbila a mnohokrát jsme se u toho nasmály.

Musím přiznat, že tato činnost mě neskutečně naplňuje, protože jde vidět má snaha, která se zhmotňuje ve štěstí. Pamatujte, začátky jsou vždy těžší, ale pokud to děláme s láskou, zvládneme to. Přeji spokojené dny a barevný podzim.

Dobrovolnice Jarmila 🙂