7 dní v týdnu. 7 příležitostí pomoci a něco získat

| 28. 7. 2017 | Rozhovory

Trochu pomoz a buď součástí něčeho většího! Přidej se k nám!

V Opavě a okolí je spousta lidí, kteří možná právě teď potřebují Tvoji pomoc. U mě to byla babička, která zůstala opuštěná. Rozumíš matematice? Můžeš doučovat děti a získáš skvělý pocit, když díky tobě dostanou jedničku. Umíš karty? V domově pro seniory tě dědečkové můžou naučit finty z mariáše.

Při dobrovolnické činnosti trochu dáš, ale hodně dostaneš. Jediné, co potřebuješ je Tvůj volný čas. Protože to je právě to, co v dnešní uspěchané době spousta lidí nemá. A proto je tak cenný. Zpátky se ti vrátí dobrý pocit z pomoci, který je hodnotou peněz nevyčíslitelný. Pocit, který zažiješ při pohledu do očí šťastného klienta, nedokážu popsat. A kromě pomoci? Mezi dobrovolníky si najdeš kamarády, se kterými můžeš podnikat různé akce.

Je jen na Tobě, komu se rozhodneš pomoci.

Určitě si vybereš aspoň jednu ze třiceti organizací – některé v Opavě, jiné v blízkých městech. Seznam všech organizací, se kterými Elim spolupracuje, najdeš na webových stránkách. Takže pokud jsi dojíždějící, můžeš si vybrat místo blíže svého domova. Vedení organizací respektuje pracovní dobu nebo školní povinnosti, „pracovní doba“ je tedy na domluvě.

Nemůžeš pravidelně nikam docházet, ale přesto chceš pomoci?

I to je možné. Dobrovolníci pomáhají i při jednorázových akcích. Takto jsme už pomohli např. při Dětském dni v Malých Hošticích,  na závodě Heroes Race v Hradci nad Moravicí, nebo pořádáme sami Free Hugs. A i při takových akcích potřebujeme právě Tebe!