Program Tři generace (3G)

 

Spojujeme lidi s životními zkušenostmi nad 50 let s dětmi. Smyslem je nalezení mezigeneračního pochopení, předání svých zkušeností dětem a budování respektu a úcty ke starším lidem.

 

Zajímá Vás 3G?


Zjistěte více informací o programu 3G, jaké jsou jeho výhody

nebo jak se můžete zapojit.

u
O programu tři generace (3G)

Smyslem programu 3G – Tři generace, je snaha nahradit prarodiče a vnoučata lidem, kteří tuto možnost nemají.  Funguje na pricipu přátelského vztahu mezi dítětem a dobrovolníkem starším 50 let.

i
Historie

Program 3G funguje již 5 let v České republice. Za tu celou tu dobu se podařilo do roku 2017 navázat 52 dlouhodobě funkčních spojení rodina – dobrovolník.

Z
Výhody

Obojacuje život dítěte i dobrovolníka, přináší nové zážitky a zkušenosti, podporuje mezigenerační soužití, učí novým dovednostem a jiné výhody.

Hledáme rodiny

Rádi vzpomínáte na doby, kdy Vám babička vyprávěla pohádky a s dědečkem jste hráli Člověče a je Vám líto, že Vaše dítě toto nezažije? Do programu 3G můžete přihlásit dítě předškolního či školního věku.

Hledáme dobrovolníky

Je Vám více než 50 let a jste stále zdraví a aktivní? Máte možnost se pravidelně věnovat dítěti jedno odpoledne po dobu 6 měsíců? Pak hledáme právě Vás. Zapojte se do programu 3G.

Střediska 3G

Program v současné době probíhá v 8 městech po celé České republice (v Praze, Ústí nad Labem, Karlových Varech, Kadani, Františkově nad Ploučnicí, Kroměříži, Jičíně a Opavě)

Zkušenosti s programem 3G

„… před rokem to bylo jedno jediné (promyšlené) rozhodnutí,… zažila jsem tolik radosti, poznala spoustu příjemných lidí. Nejde jen zážitky s „mou rodinou“, našla jsem cestu k dobrovolníkům, jejich komunita je motivující a dobíjí mě. Nemám pocit, že bych moc dávala, ono mě to baví, asi celý život si toužím hrát, v šedesáti na pískovišti vypadáte jako cvoci, ale když je s Vámi Karolínka a ještě ji to s vámi baví …Senioři se prý k dobrovolníkům nehrnou, oni nevědí, o co přicházejí…“

Ohlas jedné dobrovolnice

 

Moc ráda chodí na procházky, luští křížovky, pěstuje květiny, čte nebo objevuje stále nové věci. Její rodina žije asi sto kilometrů daleko, a proto se s ní nevídá tak často. Aby nebyla sama, pořídila si pejska.  Jak moc jí teď ale chybí někdo, s kým by si mohla popovídat nebo zajít ven do parku. Anička se těšila, že bude chodit se svými vnoučaty si hrát na dětská hřiště, teď je její rodina ovšem příliš daleko, aby se jí mohla věnovat. Ta přijíždí vždy jen na svátky, kdy vzpomínají, jak jim všem bylo společně dobře, jak babička Anička vždy vytvořila v pošmurném dni příjemnou domácí atmosféru. Proto se paní Anička zapojila doprogramu 3G.

 

Dobrovolnice Anička

„…před necelým rokem jsem se zapojila do programu 3G s touhou najít opravdovou babičku, která nám do té doby chyběla. …K mému úžasu se jednou objevila se zástupkyní 3G u našich dveří. …Uplynulo pár měsíců, a „teta Blanka“ u nás zdomácněla … Vždy se na ni moc těšíme. Jsem moc šťastná, že Blanku máme. Přinesla nám do každodenní rutiny nový vítr. Je pohodová, chápající, vstřícná, ochotná se přizpůsobit a pomoci, jak jen může.

Ohlas jedné z rodin

Máte zájem?

Kontaktujte nás

8 + 9 =